//////

Archive for Maj, 2014

Dywaniki łazienkowe: potrzebne czy zbyteczne?

Mówią, że dywany w domu to jedynie siedlisko kurzu. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju dywanu, jego umiejscowienia, oraz utrzymania w czystości. Sporo osób decyduje się na zastosowanie w łazienkach dywaników łazienkowych, nie tylko przy wannie, toalecie, ale również owalne dywaniki przymocowane na desce klozetowej. Czy jednak aż tak bardzo są one potrzebne? Dywaniki łazienkowe są produkowane w różnych kolorach oraz wielkościach, dlatego możemy dobrać dywaniki do koloru glazury w naszej łazience. Dzięki dywanikom łazienka staje się przytulniejsza i bardziej atrakcyjna. W przypadku, kiedy koło naszej toalety czy wanny powstały nieładne zabrudzenia, wówczas taki dywanik zakrywa nieładnie wyglądającą podłogę. Dodatkowo, jeżeli wychodzimy z kąpieli, nie musimy stawać na zimną podłogę, a możemy stopy położyć na dywanikach, które dodatkowo spełnią rolę ręcznika dla naszych stóp. Dywaniki jednak trzeba często prać czy czyścić, żeby nie zszarzały, ani nie zaczęły nieprzyjemnie pachnieć. To może być największym minusem zakupu dywaników.

Warto dbać o dobre stosunki sąsiedzkie

Nowe mieszkanie to okazja nie tylko do rozpoczęcia nowego życia, ale również zawarcia nowych znajomości. Wiadomo, że jak kupujemy mieszkanie to będziemy w nim mieszkać przez najbliższe lata. Dlatego ważne jest, abyśmy utrzymali jak najlepsze stosunki sąsiedzkie, gdyż ciągłe waśnie nie rokują dobrze na przyszłość. Mieszkanie w dogodnej okolicy, a zarazem mieszkanie marzeń sprawia, że chcemy jak najdłużej mieszkać w takim miejscu. Niestety niepotrzebne kłótnie z sąsiadami mogą zepsuć spokój i mieszkanie w najlepszej lokalizacji. Nigdy jednak nie wiemy, kiedy przyda nam się pomoc. Czy to przy wyciągnięciu roweru z piwnicy, wniesienia wózka na piętro czy też pożyczenia szklanki cukru. Oprócz tego zawsze możemy umówić się z sąsiadami na miłą pogawędkę przy kawie, czy razem wybrać się na wakacje. Dodatkowo, kiedy sami gdzieś wyjeżdżamy, sąsiadom możemy powierzyć opiekę nad naszym mieszkaniem czy pozostającymi w nim zwierzętami. Złe stosunki z sąsiadami sprawiają, że nawet we własnym domu nie jesteśmy w stanie wypocząć.

Przygotowanie mieszkania do wynajmu

Posiadając dwa mieszkania dobrze jest jedno komuś wynająć zwłaszcza, jeżeli mamy do niego sentyment. Nie musimy go wówczas sprzedawać, a wystarczy, że odrobinę w nim wysprzątamy czy dokonamy niewielkiego remontu i będą mogli wprowadzić się do niego nowi lokatorzy. Dzięki temu, co miesiąc na nasze konto będzie wpływała dodatkowa gotówka, a nasze mieszkanie będzie pod dobrą, miejmy nadzieję, opieką. Wiadomo, że mieszkanie do wynajmu musi być całkowicie umeblowane, jeżeli chcemy, żeby szybko się ktoś do niego wprowadził. Cały pozostawiony sprzęt powinien być sprawny, a meble nie powinny sprawiać wrażenia, że zaraz się rozlecą. Powinniśmy z naszego domu pozabierać wszelkie przedmioty, które mają dla nas jakąkolwiek wartość, czy to materialną czy sentymentalną, gdyż nigdy nie wiemy, co z nimi zrobią nowi lokatorzy. Mieszkanie powinno być wysprzątane, w kuchni można zostawić niepotrzebne nam garnki, patelnie oraz talerze, jak również w łazience możemy zostawić środki do zachowania czystości. Jeżeli nasze mieszkanie zostało nieco zapuszczone, warto również je odrobinę odświeżyć.

Mamy grzyby i pleśń w łazience

Nasze mieszkania czy domy są idealnym miejscem do pojawienia się grzybów oraz pleśni. Pojawiają się one zwłaszcza w łazience, w której panuje bardzo duża wilgoć, a pomieszczenia te z reguły nie są przewiewne. Taka pleśń czy grzyb nie tylko nie ładnie wyglądają, ale również mogą przyczynić się do częstych zachorowań wśród domowników, a zwłaszcza dzieci, które mają obniżoną odporność. Więc jak się pleśni oraz grzyba pozbyć z naszej łazienki, żeby już nie wróciły? Jeszcze jakiś czas temu najlepszym sposobem na usunięcie grzyba oraz pleśni z mieszkania było kucie ściany w miejscu ich powstania. Obecnie jest wiele preparatów, dzięki którym nie musimy wykorzystywać aż tak drastycznych metod, a możemy jedynie przemyć ścianę środkiem do usuwania pleśni czy grzybów. Możemy również pomalować ścianę specjalną farbą, która nie przepuszcza wilgoci oraz zapobiega tworzeniu się grzyba oraz pleśni. Dzięki temu, dość taniemu sposobowi, nie będziemy musieli martwić się, że po raz kolejny grzyb czy pleśń pojawią się w naszej łazience.