//////

Archive for Lipiec, 2015

Stare, piękne kamienice

Polska to dość specyficzny kraj. Nie ma co do tego wątpliwości. Biorą pod uwagę, jaką nasze państwo ma historię za sobą nie ma się czemu dziwić, że bardzo zastanawiający jest fakt tego, jakim cudem udało się uratować tyle pięknych, starych kamienic. Ale może od początku. Nasze państwo polskie nigdy nie miało szczęścia. Od początku swojego istnienia musieliśmy walczyć o to, aby udowadniać swoje pochodzenia. Druga wojna światowa była tak zwaną kropką nad i, która przypieczętowała całą dramatyczną historię. Bomby zrzucane na Polskie miasta, Powstanie Warszawskie, które doszczętnie zniszczyło stolice Warszawę czy lata okupacji były bardzo trudne i wręcz dramatyczne. Dlatego też bardzo dziwi fakt, że budownictwo w niektórych miastach pochodzi czasem z czasów renesansu czy baroku. Jest to wielki fenomen, ponieważ te stare kamienice czy kościoły powinny ulec zniszczeniu jak wszystko wokół. A jednak istnieją do dzisiejszego dnia i nic nie wskazuje na to, aby miały podzielić los swoich pokrewnych budowli, ponieważ teraz dba się o nie bardzo mocno.

Polska a turyści

Państwo Polskie od zawsze zachwycało swoją urodą. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ w naszym kraju jest wszystko, czego mogą pragnąć turyści, którzy swoje wakacje lubią spędzać w sposób edukacyjny, czyli taki, gdzie będą mogli zobaczyć coś nowego, dowiedzieć się ciekawych rzeczy z historii czy po prostu odpocząć nad polskim morzem czy spacerując po polskich szlakach w górach. Polska bowiem ma i dostęp do morza, gdzie nie zawsze jest piękna pogoda, jednak zawsze panuje przepiękny klimat, dodatkowo mamy również góry oraz jeziora na Warmii i Mazurach. Czego chcieć więcej? Oczywiście pięknych miast, o których nie można rzecz jasna zapomnieć. Miasta polskie mogą poszczycić się pięknymi rynkami, kawiarniami, jednak największą ich zaletą jest stare budownictwo zabytkowe. Czasami, a nawet dość często pochodzi ono z czasów bardzo odległych takich jak renesans czy barok. Tak więc w Polsce jest wiele miejsc, które warte są zobaczenia przez turystów. Tak więc nie warto wyjeżdżać za granice na wakacje, skoro Polska oferuje bogate oferty dla każdego z osobna.

Cały majątek na straty

Wiele jest na świecie zdarzeń, które mogą zaskoczyć tych nawet najbardziej przewidujących ludzi. No cóż, niestety takie jest życie, że nie da się w nim niczego zaplanować, ponieważ każdego dnia może zadziać się coś tak nowego i niespodziewanego, że jedynie jasnowidz mógłby to wywróżyć z kart lub z magicznej kuli. Jednym z takich wypadków może być na przykład pożar, którzy zdarzyłby się w jakiejś starej, zapuszczonej i przez nikogo nie doglądanej kamienicy. Stare budownictwo ma to do siebie, że nigdy nie wiadomo, czy z jego elektrycznością jest wszystko w porządku. Dodatkowo, właściciele takich miejsc nie zawsze mają ochotę się nimi przejmować, przez to mieszkańcy kamienic starych i zaniedbanych nigdy nie mają pewności, czy po powrocie z pracy nie zastaną swojego dorobku życia zamienionego w pył. Warto więc robić wszystko, aby nigdy nie dopuścić do sytuacji, w której zarządca budynku nie interesowałby się jego stanem, ponieważ od tego zależy, czy ludzie tam mieszkający nie stracą wszystkiego co mieli.